• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τα μπόνους από τις εταιρείες που τα προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Με combo bet στο Europa League

Αλ Μάσρι και Πίραμιντς αγωνίστηκαν με στόχο να μην ηττηθούν, έχοντας ως αποτέλεσμα το παιχνίδι να έχει λίγες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Κάπως έτσι δεν επιβεβαιώθηκε η χθεσινή επιλογή της ημέρας.

Παρακάτω ακολουθούν οι σημαντικότερες ειδήσεις που πρέπει να γνωρίζεις πριν ποντάρεις αλλά και το σημείο της ημέρας.

Οι Ειδήσεις της Ημέρας

1. Χωρίς τους κομβικούς μέσους Πέδρι και Γκάβι η Μπαρτσελόνα! Στο Γιουρόπα Λιγκ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί την Μπαρτσελόνα για τη 2η μεταξύ τους σύγκρουση (2-2 πρώτο ματς, δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί η παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι), με τους «Μπλαουγκράνα» να έχουν σημαντικά προβλήματα απουσιών, αφού το παρών δεν θα δώσουν οι κομβικοί μέσοι Πέδρι και Γκάβι, καθώς ο 1ος είναι τραυματίας ενώ ο 2ος συμπλήρωσε κάρτες. Αξίζει να σημειώσουμε εδώ, πως οι «Κόκκινοι Διάβολοι» έχουν κερδίσει μόλις μία φορά την Μπαρτσελόνα στις 11 τελευταίους τους συναντήσεις στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις (1-5-5 το σερί).
  2. Αρνητικό σερί για τη Γιουβέντους στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις! Μένουμε στο Γιουρόπα Λιγκ, εκεί όπου η Ναντ υποδέχεται τη Γιουβέντους (1-1 ο πρώτος αγώνας), με τη «Γηραιά Κυρία» να μετρά μόλις μία νίκη στις 9 τελευταίες αναμετρήσεις της στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις (1-2-6). Ταυτόχρονα, απόψε δεν θα έχει εκ νέου στη διάθεση της τον καλό χαφ Κιέζα.
  3. 7/7 No Goal και Under 2,5 για την Ουνιόν Βερολίνου στο Γιουρόπα Λιγκ! Ουνιόν Βερολίνου και Άγιαξ διασταυρώνουν τα ξίφη τους στον επαναληπτικό του 0-0 του πρώτου αγώνα, με τους Γερμανούς να μετράνε 7/7 No Goal και Under 2,5 στο Γιουρόπα Λιγκ. Παράλληλα ο «Αίαντας», έχει κερδίσει μόλις 2 από τα τελευταία 8 παιχνίδια του απέναντι σε Γερμανικούς συλλόγους (2-2-4).
  4. Έτοιμη να γράψει ιστορία η Λεχ Πόζναν! Στο Κόνφερενς Λιγκ η Λεχ Πόζναν αντιμετωπίζει την Μπόντο Γκλιμτ (0-0 ο πρώτος αγώνας, δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι). Οι γηπεδούχοι αν καταφέρουν να πάρουν την πρόκριση, θα γίνουν η πρώτη Πολωνική ομάδα που προκρίνεται από νοκ άουτ ζευγάρι τον 21ο αιώνα. Τελευταία που το είχε καταφέρει ήταν η Λέγκια Βαρσοβίας το μακρινό 1991.

Η Πρόταση της Ημέρας

Ολοκληρώνεται απόψε η φάση των πλέι οφ σε Γιουρόπα & Κόνφερενς Λιγκ και η στήλη θα κάνει παιχνίδι στο «Πριγκιπάτο», εκεί όπου η Μονακό υποδέχεται τη Λεβερκούζεν.

Συναντιούνται ξανά οι δύο ομάδες μετά από μία βδομάδα, με τη Μονακό στο πρώτο ματς να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με 2-1 στο 59ο λεπτό, κατάφερε να γυρίσει… τούμπα το ματς (3-2). Πλέον οι «Μονεγάσκοι» μετράνε πέντε διαδοχικές νίκες, όμως μόλις σε μία από αυτές κατάφεραν να κρατήσουν την εστία τους ανέπαφη.

Η Λεβερκούζεν στον πρώτο αγώνα έδειξε καλά στοιχεία επιθετικά, όμως αμυντικά αντιμετώπισε αρκετά θέματα, τα οποία ουσιαστικά έφεραν και την ήττα. Απόψε περιμένουμε να πάρει περισσότερα ρίσκα ο τεχνικός Αλόνσο, αφού αν δεν κερδίσει η ομάδα του θα αποκλειστεί.

Θεωρούμε ότι θα δούμε μια επανάληψη της ματσάρας που πραγματοποιήθηκε την προηγούμενη Πέμπτη και με τις μεσοαμυντικές αδυναμίες που παρουσιάζουν τα δύο σύνολα, επιλογή μας θα είναι το συνδυαστικό στοίχημα Goal/Goal και Over 2,5 σε απόδοση 1,93 από την Stoiximan.