• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Meridianbet: Με το μυαλό καρφωμένο στην Ίντερ!

*Στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν υποδέχεται την Πόρτο στην 4η αγωνιστική των ομίλων του ΤσάμπιονςΛιγκ.

Μίλαν:

Ασταμάτητη δείχνει η Μίλαν, η οποία την Κυριακή (31/10) ξεπέρασε και το εμπόδιο της Ρόμα, κερδίζοντας την με 1-2 μέσα στο «Ολίμπικο». Το σκορ άνοιξε στο 26′ ο ΖλάτανΙμπραϊμοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στην επανάληψη (57′) ο Κεσί από το σημείο του πέναλτι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε η Ρόμα ήταν να μειώσει σε 2-1 στις καθυστερήσεις με τον Ελ Σαραουί. 10η νίκη στη σεζόν για τους «ροσονέρι», οι οποίοι εξακολουθούν να βρίσκονται στη κορυφή της SerieA με συγκάτοικο τη Νάπολι. Την ερχόμενη Κυριακή (07/11) ως τυπικά γηπεδούχοι θα φιλοξενήσουν την Ίντερ στο μισητό ντέρμπι του Μιλάνο. Αντίθετα τα πράγματα στο ΤσάμπιονςΛιγκ για τη Μίλαν, αφού στα μέχρι στιγμής τρία παιχνίδια που έδωσε έχει γνωρίσει ισάριθμες ήττες. Προφανώς και σήμερα παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά για κάτι καλό στην Ευρώπη.

Μίλαν - Πόρτο με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!
Μίλαν - Πόρτο με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!Πάτησε εδώ

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν τραυματίες οι γκολκίπερ Μενιάν, Πλιτζάρι, ο μπακ Φλορέντσι και οι επιθετικοί Ρέμπιτς, Μεσάιας. Δεν έχουν δηλωθεί στην Ευρωπαϊκή λίστα ο μπακ Κόντι, ο εξτρέμΚαστιγέχο και ο φορΠελέγκρι.

Πιθανή ενδεκάδα: Ταταρουσάνου, Καλάμπρια, Τομόρι, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Τονάλι, Κεσί, Σαλεμάκερς, Ντίαθ, Λεάο, Ζιρού.

Πόρτο:

Μετά την εκτός έδρας ήττα στο κύπελλο από τη Σάντα Κλάρα με 3-1, η Πόρτο έβγαλε άμεση αντίδραση, κερδίζοντας με 4-1 εντός τη Μποαβίστα. Άνετη νίκη για τους «δράκους» που πέτυχαν δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ είχαν προσωρινά ισοφαριστεί στο 29′. Την ερχόμενη Κυριακή (07/11) η Πόρτο θα φιλοξενηθεί εκ νέου από τη Σάντα Κλάρα στο γήπεδο της, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα και θα επιδιώξει να πάρει εκδίκηση για την ήττα στο κύπελλο. Στο ΤσάμπιονςΛιγκ με 4 βαθμούς σε 3 αγώνες η Πόρτο βρίσκεται στην τρίτη θέση του ομίλου και θέλει να κάνει το 2/2 σε βάρος της Μίλαν, ενώ λίγη ώρα αργότερα θα περιμένει απώλεια της Ατλέτικο Μαδρίτης για να περάσει αυτή στη δεύτερη θέση.

Χ2 στο Μίλαν - Πόρτο με απόδοση 1,79!
Χ2 στο Μίλαν - Πόρτο με απόδοση 1,79!Πάτησε εδώ

Αγωνιστικά νέα: Δύσκολα θα αγωνιστούν οι Γουέντελ (μπακ), Μαρκάνο (μπακ) και Ουρίμπε (μέσος), ενώ έχουν ταξιδέψει κανονικά με την υπόλοιπη αποστολή.

Πιθανή ενδεκάδα: Κόστα, Μάριο, Εμπεμπά, Πέπε, Ζαϊντού (Μαρκάνο), Οτάβιο, Ολιβέιρα, Βιτίνια, Ντίας, Εβάνιλσον, Ταρεμί.

Προϊστορία:

Σε αγώνα που έγινε στο Οπόρτο πριν από δύο βδομάδες η Πόρτο επικράτησε της Μίλαν με 1:0

19.10.21Champions LeagueΠόρτοΜίλαν1:0

**Ελάχιστες είναι οι πιθανότητες της Μίλαν για να συνεχίσει να αγωνίζεται στην Ευρώπη. Ξεκάθαρη της πρόθεση είναι να δώσει βαρύτητα στα εντός των συνόρων παιχνίδια και συγκεκριμένα να αφοσιωθεί στο δύσκολο ντέρμπι που ακολουθεί με την συμπολίτιδα Ίντερ. Μ’ αυτό το σκεπτικό λοιπόν η Πόρτο που πάει με ψυχολογία στο Μιλάνο αξίζει της στήριξης μας. (Χ2 στο 1,79, Meridianbet).