• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Meridianbet: Ώρα για την πρώτη νίκη η Νιούκαστλ!

*Στο «St. James’ Park» του Νιούκαστλ η ομώνυμη ομάδα φιλοξενεί τη Νόριτς σε αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική της PremierLeague.

Νιούκαστλ:

Από την εκτός έδρας ήττα με 2-0 στο «Έμιρεϊτς» από την Άρσεναλ προέρχεται η Νιούκαστλ, σ’ ένα ματς που κατάφερε να αντέξει στην πίεση των «κανονιέρηδων» για ένα ημίχρονο. Στην επανάληψη (56′) όμως δέχθηκε το πρώτο γκολ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα με δεύτερο τέρμα όλα είχαν κριθεί. Έτσι οι «καρακάξες» με μόλις έξι βαθμούς παρέμειναν στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα και ήδη τα περιθώρια γι’ αυτούς ολοένα και στενεύουν. Γι’ αυτό και στο σημερινό αγώνα με τη Νόριτς είναι αναγκασμένοι να φτάσουν στο πρώτο τρίποντο στη σεζόν.

Νιούκαστλ - Νόριτς με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!
Νιούκαστλ - Νόριτς με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!Πάτησε εδώ

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένοι οι Λασέλς (στόπερ) και Ρίτσι (μπακ-χαφ), ενώ τραυματίας παραμένει ο Ντάμετ (μπακ). Κοντά στην επιστροφή του βρίσκεται ο Γκέιλ (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ντουμπράβκα, Κραφτ, Σερ, Κλαρκ, Λιούις, Σέλβι, Γουίλοκ, Σεν-Μαξιμέν, Ζοέλιντον, Αλμιρόν, Γουίλσον.

Νόριτς:

Στη λευκή ισοπαλία εντός έδρας με τη Γουλβς έμεινε την προηγούμενη αγωνιστική η Νόριτς, ένα αποτέλεσμα που τη διατήρησε αήττητη για τρίτο διαδοχικό ματς. Εντούτοις όμως εξακολουθεί να βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού, απέχοντας τρεις βαθμούς από τη σωτηρία της. Έτσι, σήμερα στο εξάποντο με τη Νιούκαστλ της αρκεί να παραμείνει για τέταρτο σερί παιχνίδι αήττητη για να μην βρεθεί εκ νέου ουραγός.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίστηκε ο Νόρμαν (χαφ), ενώ σε κατάσταση αποθεραπείας βρίσκεται ο Ζίμερμαν (στόπερ). Πλησιάζει στο 100% ο Μπίραμ (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Κρουλ, Άαρονς, Γκίμπσον, Χάνλεϊ, Γουίλιαμς, Γκίλμουρ, Ραπ, Σάρτζεντ, ΜακΛιν, Ράσιτσα, Πούκι.

Η νίκη της Νιούκαστλ σε απόδοση 2,03!
Η νίκη της Νιούκαστλ σε απόδοση 2,03!Πάτησε εδώ

Προϊστορία:

Με τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία η Νιούκαστλ παραμένει αήττητη στην έδρα της στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με αντίπαλο τη Νόριτς.

01.02.20Premier LeagueΝιούκαστλΝόριτς0:0
18.10.15Premier LeagueΝιούκαστλΝόριτς6:2
23.11.13Premier LeagueΝιούκαστλΝόριτς2:1
23.09.12Premier LeagueΝιούκαστλΝόριτς1:0
18.03.12Premier LeagueΝιούκαστλΝόριτς1:0

**Μονόδρομος η νίκη στο σημερινό αγώνα για τη Νιούκαστλ. Άλλωστε το γνωρίζει και η ίδια ότι οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα κόντρα στη προτελευταία Νόριτς θα είναι αποτυχία. Στα τελευταία παιχνίδια τα «καναρίνια» παρουσιάζονται εμφανώς βελτιωμένα, αλλά στο «St’ James’ Park» δεν έχουν και την καλύτερη παράδοση.