• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Meridianbet: Με τα γκολ στο Τσίρειο!

*Στο «Τσίρειο στάδιο» η ΑΕΛ υποδέχεται την ΑΕΚ στο πρώτο απ’ τα τρία ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Cyta.

ΑΕΛ Λεμεσού:

Στη λευκή ισοπαλία με τη Δόξα στο Μακάρειο έμεινε την προηγούμενη αγωνιστική η ΑΕΛ, παραμένοντας έτσι χωρίς νίκη για τέταρτο διαδοχικό ματς, γεγονός που την απομάκρυνε και από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Με 12 βαθμούς βρίσκεται πλέον στην 8η θέση, ενώ τώρα ακολουθεί το απαιτητικό ντέρμπι με την ΑΕΚ στη Λεμεσό, όπου σίγουρα μοναδικό αποτέλεσμα για τους «γαλαζοκίτρινους» είναι η νίκη και οι τρεις βαθμοί.

ΑΕΛ - ΑΕΚ με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!
ΑΕΛ - ΑΕΚ με αυξημένες στοιχηματικές επιλογές!Πάτησε εδώ

ΑΕΚ Λάρνακας:

Στο ισόπαλο 0-0 έμεινε και η ΑΕΚ στην έδρα της τη Δευτέρα (22/11) με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ, σ’ ένα ματς στο οποίο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και μπορούσε να προηγηθεί, όμως είτε λόγω της ατυχίας, είτε λόγω κάποιων σημαντικών αποκρούσεων του Σκουφέτ δεν τα κατάφερε. Στην επανάληψη το παιχνίδι ισοζύγισε και τελικά αρκέστηκε με το βαθμό της ισοπαλίας. Έτσι οι «κιτρινοπράσινοι» παρέμειναν στη δεύτερη θέση, ενώ παράλληλα βρέθηκαν στο -3 από την κορυφή. Αυτό που χρειάζονται τώρα είναι το διπλό στο Τσίρειο για να μπορέσουν να μπουν ξανά μέσα στη διεκδίκηση του φετινού τίτλου.

Προϊστορία:

Στις αναμετρήσεις ΑΕΛ – ΑΕΛ που διεξήχθησαν στο Τσίρειο στάδιο τα τελευταία δέκα χρόνια, οι «γαλαζοκίτρινοι» έχουν καταγράψει έξι νίκες, έναντι δύο των «κιτρινοπράσινων», ενώ άλλες τέσσερις φορές ολοκληρώθηκαν ισόπαλες.

Γκολ/Γκολ στο ΑΕΛ - ΑΕΚ με απόδοση 1,83!
04.03.12Πρωτάθλημα CytaΑΕΛ ΛεμεσούΑΕΚ Λάρνακας2:0

**Στα τελευταία παιχνίδια η ΑΕΛ δεν πείθει με την παρουσία της, ενώ έδειξε και μεγάλη δυσκολία στο σκοράρισμα. Οι αναμετρήσεις πάντως με την ΑΕΚ είτε εντός είναι, είτε εκτός, δείχνουν να έχουν γκολ και στις δύο εστίες.