Στατιστικά
Αγώνας1X2OU
3.014.102.16-19.70%1.42-10.31%2.84

Ανάλυση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έρχεται από βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Μπόρνμουθ. Ένα αποτέλεσμα που την έφερε στο -10 από την κορυφή της βαθμολογίας. Γενικότερα το τελευταίο διάστημα δεν πατά καλά, έχοντας κερδίσει μόλις 2 από τα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της (2-1-2). Στο Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο, διότι μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών έχει συγκεντρώσει 4 βαθμούς (1-1-3) και η μοναδική της νίκη ήρθε με το οριακό 1-0 απέναντι στην Κοπεγχάγη με την αντίπαλο της μάλιστα να χάνει και πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Πλέον για να περάσει στην επόμενη φάση θέλει νίκη δική της και ταυτόχρονα ισοπαλία στον άλλο αγώνα (Κοπεγχάγη – Γαλατασαράι), ενώ για να μην μείνει εκτός Ευρωπαϊκών διοργανώσεων πρέπει τουλάχιστον να κερδίσει την Μπάγερν Μονάχου.

Ανάλυση Μπάγερν Μονάχου

Η Μπάγερν Μονάχου ηττήθηκε με το εκκωφαντικό 5-1 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και πλέον η απόσταση της από την κορυφή της βαθμολογίας στην Μπουντεσλίγκα είναι στους 4 βαθμούς (με ματς λιγότερο όμως). Εδώ και 2 ματς δε βγάζει μάτια με την απόδοση της (0-1-1 το σερί της), όμως στην πρόσφατη εξάδα αναμετρήσεων της έχει ηττηθεί μόλις μία φορά (4-1-1). Στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση για ακόμα μία χρονιά κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση της στα νοκ άουτ, με το σερί της να είναι στο 4-1-0 στον πρώτο όμιλο και μάλιστα στους 4/5 αγώνες της πέτυχε τουλάχιστον δύο τέρματα.

Σε κακή αγωνιστική και ψυχολογική κατάσταση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και παρά το γεγονός ότι το κίνητρο είναι μονόπλευρο δε δείχνει ικανή να τα βάλει με τους Γερμανούς. Μια Μπάγερν Μονάχου που έρχεται από γερή σφαλιάρα και θα κοιτάξει άμεσα να δώσει απαντήσεις στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα σε επίπεδο ομίλων Τσάμπιονς Λιγκ αγνοεί την ήττα εδώ και 39 διαδοχικά παιχνίδια (35-4-0 το σερί της)! Πρώτο κρατούμενο λοιπόν το Χ2.

Δεύτερο κρατούμενο το Over 1,5 γκολ της Μπάγερν Μονάχου. Η Μπάγερν διαθέτει τρομερή ποιότητα μεσοεπιθετικά και μάλιστα σε 4/5 αναμετρήσεις της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση κατάφερε να πετύχει τουλάχιστον 2 γκολ. Με την άμυνα που δεν… έχει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τα παιδαριώδη λάθη που πραγματοποιεί αν πιάσουν ρυθμό οι φιλοξενούμενοι εκτιμούμε ότι εύκολα ή δύσκολα θα καταφέρουν να βρουν δίχτυα μίνιμουμ δύο φορές.

Τρίτο και τελευταίο κρατούμενο το Goal/Goal πρώτου ημίχρονου. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει την τάση να δίνει ρυθμό στις αναμετρήσεις της από νωρίς και μεσοεπιθετικά έχει την ποιότητα για να… πληγώσει τους Γερμανούς. Από την άλλη η Μπάγερν Μονάχου απέδειξε και στο πρώτο μεταξύ τους ματς (4-3) ότι το γρήγορο τέμπο αποτελεί βούτυρο στο… ψωμί της. Προκύπτει και στατιστικά η συγκεκριμένη επιλογή, αφού οι γηπεδούχοι την έχουν επιβεβαιώσει σε 3/5 αγώνες τους στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, ενώ η Μπάγερν Μονάχου σε 1/2 τελευταίες εξόδους της.

Το σημερινό (12/12/23) Betbuilder του Champions League λοιπόν θα είναι: Χ2 & Over 1,5 γκολ Μπάγερν & Goal/Goal πρώτου ημιχρόνου σε απόδοση 5,40 από τη Novibet (εγγραφή στη Novibet).

Εγγραφή
ΕγγραφήΕΓΓΡΑΦΗ
*όροι και προϋποθέσεις

Ημ/νίαΠαιχνίδιΣημείοΕταιρία
12/12, 22:00Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπάγερν ΜονάχουΧ2 & Over 1,5 γκολ Μπάγερν Μονάχου & Goal/Goal πρώτου ημιχρόνου @5,40