• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τα μπόνους από τις εταιρείες που τα προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Το «χάος» στην Αγγλία και το Ελληνικό Κύπελλο

Κατώτερη των περιστάσεων η Μπάρνετ χθες, από νωρίς πίσω στο σκορ με το 1-0 να μην αλλάζει μέχρι τέλους. Η αγωνιστική στην Αγγλία πάντως έβγαλε πολλές εκπλήξεις χθες, με μπόλικα αουτσάιντερ να πληρώνουν.

Ποδοσφαιρικά, εκεί που θέλουμε να εστιάσουμε είναι στην τρομερή μάχη που γίνεται στην Τσάμπιονσιπ. Τουλάχιστον 12 ομάδες μπορούν να παλέψουν για την άνοδο, είτε απευθείας, είτε μέσω των play off. Μεταξύ της δεύτερης και της έβδομης θέσης η απόσταση είναι δύο νίκες. Και επίσης έξι πόντοι χωρίζουν τον έκτο (που μπαίνει Play off) από τη 12η θέση, ενώ έναν πόντο πίσω είναι η 13η Ντέρμπι, που παίζει σήμερα.

Η μισή εμβόλιμη της Τσάμπιονσιπ διεξάγεται σήμερα και αναμένεται να κάνει ακόμη πιο… χαοτική την κατάσταση στη βαθμολογία!

Μεγάλα ματς και για τα Κύπελλα ανά την Ευρώπη. Ιντερ-Νάπολι στην Ιταλία, η Μπιλμπάο που πέταξε έξω τη Μπαρσελόνα απέναντι στη Γρανάδα απόψε για τον ημιτελικό στην Ισπανία. Μάχες και στην Ελλάδα, Ολυμπιακός-Λαμία και κυρίως Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ. Και φυσικά μετά τα μεσάνυκτα Λιμπερταδόρες και Σουνταμερικάνα.

Η επιλογή της Ημέρας

Ο ΠΑΟΚ έχει το προβάδισμα του 2-0 της Τούμπας, κάτι που τον κάνει το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση, όπως προκύπτει και από την τιμολόγηση των μπουκ στο συγκεκριμένο στοίχημα.

Ο Παναθηναϊκός ξεκούρασε βασικούς στο ντέρμπι με την ΑΕΚ γιατί βάζει προτεραιότητα το Κύπελλο. Και μόλις λίγες ημέρες πριν είχε κερδίσει ο ίδιος με 2-0 στη συγκεκριμένη έδρα τον Δικέφαλο του Βορρά.

Στο 1Χ2 το σετ τρεμοπαίζει, με φαβορί αυτή τη στιγμή τον Παναθηναϊκό. Το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ κερδίζει την πρόκριση ακόμη και με ήττα βοηθά προς αυτή την κατεύθυνση.

Η αίσθησή μας είναι πως δεν θα διεκδικήσει την πρόκριση… χάνοντας. Θα ψάξει το ένα γκολ που θα τον κάνει ακλόνητο πλέον φαβορί, καθώς οι «πράσινοι» θα ψάχνουν τέσσερα τέρματα.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός είναι αναγκασμένος να σκοράρει τουλάχιστον δύο τέρματα για να πάει το ματς στην παράταση.

Θα επιλέξουμε τα γκολ, αλλά στο πιο συντηρητικό over 2, καλύπτοντας δηλαδή και το ενδεχόμενο παράτασης αλλά και πιθανό 1-1.