• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τα μπόνους από τις εταιρείες που τα προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Ρεκόρ στις σέντρες η Ρέαλ Μαδρίτης

Μεγάλη μάχη στην Ισπανία, με τη διαφορά πως εδώ οι γκέλες είναι σαφώς πιο συχνό φαινόμενο. Τώρα ήταν η σειρά της Ρεάλ Μαδρίτης να κάνει το… βήμα προς τα πίσω. Γράψαμε την περασμένη εβδομάδα για το ρεκόρ στις σέντρες που έκανε η ομάδα του Ζιντάν στην αναμέτρηση με τη Θέλτα. Στην ήττα με τη Λεβάντε συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, δοκιμάζοντας 33 σέντρες!

Στην κούρσα για το Τσάμπιονς Λιγκ η Σεβίλλη πήρε προβάδισμα μετά το 0-3 στη Χετάφε. Στη μεγαλύτερη σε εύρος νίκη που έχει σημειώσει με τον Λοπετέγκι στον πάγκο της.

Την περασμένη εβδομάδα αφιερώσαμε τη στήλη στην Αρσεναλ και την αλλαγή που φέρνει ο Αρτέτα στους «κανονιέριδες». Χθες δέχτηκε γκολ στο 1ο λεπτό, ανέτρεψε την κατάσταση μέσα σε 30 λεπτά για να δεχτεί την ισοφάριση σε δύσκολο ξανά σημείο (καθυστερήσεις ημιχρόνου). Ξανά μπροστά με την αρχή της επανάληψης, σε ένα ματς που είχε γκολ στο πρώτο λεπτό και των δύο ημιχρόνων!

Εδειξε χαρακτήρα, έδειξε δυναμική και αν μη τι άλλο ξεκινά να επανέρχεται στο προσκήνιο. Μάλιστα να σημειώσουμε και τις παρεμβάσεις του Αρτέτα στην ενδεκάδα της. Για πρώτη φορά μετά το 2008 η Αρσεναλ πέτυχε γκολ με συνδιασμό παικτών που είναι κάτω των 21 ετών. Ο λόγος για τους Σακά και Ενκετιά.

Τρομερό πρωτάθλημα στη Γερμανία, με τη Λειψία να καταφέρνει να μένει κοντά στην κορυφή, σε απόσταση βολής από τη Μπάγερν. Κάτι που δεν είναι δα και το ευκολότερο πράγματα, καθώς η ομάδα του Μονάχου για πρώτη φορά στην ιστορία της κέρδισε 15 βαθμούς στα πρώτα έξι παιχνίδια του δευτέρου γύρου.

Η επιλογή της Ημέρας

Δύσκολο στοιχηματικά το πρόγραμμα της ημέρας, δίχως κάποιο παιχνίδι που αξίζει να σταθούμε.

Μεγάλη προσοχή σε όσους ασχοληθείτε με την εμβόλιμη αγωνιστική στην Ιρλανδία. Οι καιρικές συνθήκες δεν είναι ακόμη ευνοϊκές για ποδόσφαιρο και το πρόγραμμα είναι βαρύ. Οι ομάδες έπαιξαν την Παρασκευή, δίνουν νέο αγώνα απόψε και ακολουθεί ξανά αγωνιστική την Παρασκευή.